Solidarni z Białorusią

W tym roku akademickim Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA)po raz drugi ogłosiła nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach programu Solidarni z Białorusią.

Stypendia są przeznaczone dla obywateli Białorusi, którzy:

1. rozpoczynają w roku akademickim 2021/22 studia w Polsce w trybie stacjonarnym, w języku polskim, na uczelniach nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki;

lub

2. kontynuują kształcenie na studiach w trybie stacjonarnym, w języku polskim, na uczelniach nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki, na które otrzymali stypendium w ramach inicjatywy NAWA „Solidarni ze studentami” (część inicjatywy „Solidarni z Białorusią”) w roku 2020.

Stypendium obejmuje:

1. comiesięczne stypendium w roku akademickim 2021/22,
  2. zwolnienie z opłat za kształcenie w uczelniach publicznych w roku akademickim 2021/22.

Stypendium będzie wypłacane w roku akademickim 2021/22 przez maksymalnie 10 miesięcy, poczynając od miesiąca, w którym rozpoczęto kształcenie (maksymalnie przez 5 miesięcy w semestrze zimowym i maksymalnie 5 miesięcy w semestrze letnim).

Stypendium wynosi:

1. 1250 zł miesięcznie dla studentów studiów I stopnia oraz studentów jednolitych studiów magisterskich;

2. 1500 zł miesięcznie dla studentów studiów II stopnia.

Stypendium Dyrektora NAWA wypłacane jest za pośrednictwem Uczelni, na której kształci się Stypendysta.

Aby otrzymać stypendium należy złożyć wniosek w systemie teleinformatycznym NAWA Programy (nawa.gov.pl) do dnia 20 października 2021r. do godziny 15:00

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie Studenci – NAWA

10 October 2021