Przejdź do treści

Studentka UKSW mistrzynią Polski w pływaniu

Nasza studentka – Maja Nowak, na co dzień trenująca w UKS ROS Raszyn oraz w KU AZS UKSW pod okiem trenera Michała Sędrowskiego, została mistrzynią Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się w dniach 14-16 kwietnia 2023 r. w Lublinie.

Maja Nowak pokonała zawodniczki uczelni wyższych w Polsce w kategorii 200 m stylem dowolnym kobiet z czasem 2:01.84. Zdobyła także wicemistrzostwo w kategorii 100 m stylem dowolnym kobiet z czasem 0:57.33. Jej wyniki pozwoliły na zdobycie złota w kategorii Uniwersytety.

Reprezentująca nasz Uniwersytet, Julia Soliwoda, zakwalifikowała się do finału B w kategorii 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem grzbietowym, i zajęła odpowiednio 5. i 7. miejsca w kategorii Uniwersytety.

Reprezentacja UKSW w sztafetach 4 x 50 m stylem dowolnym kobiet ukończyła zawody w Lublinie z 4. miejscem wśród Uniwersytetów, zaś w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym (sztafeta mieszana) – 5. miejsce wśród Uniwersytetów. Wysokie wyniki są efektem ciężkiej pracy naszych Studentów – w tym roku pierwszy raz w tak dużym składzie reprezentujących UKSW w pływaniu.

UKSW reprezentowali: Agnieszka Borowska, Maciej Chełstowski, Mateusz Gwardys, Maja Nowak, Maksymilian Pawłowski, Jakub Sieński, Julia Soliwoda, Adam Waśko, Wiktoria Wierzba, Renata Wietrzyńska. Trenerem sekcji pływackiej jest Pan Michał Sędrowski.