Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską

Trwa 34. edycja Konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej.

Termin nadesłania prac upływa 15 listopada 2022 r.

Do Konkursu można zgłaszać prace dotyczące następującej problematyki:
1) priorytety polskiej polityki zagranicznej i ich realizacja w wybranych dziedzinach lub regionach
geograficznych;
2) stosunki Rzeczypospolitej Polskiej z wybranym państwem, grupą państw lub regionem;
3) polityka Rzeczypospolitej Polskiej w ramach polityki zewnętrznej Unii Europejskiej;
4) polityka Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie rozbrojenia i bezpieczeństwa
międzynarodowego;
5) polityka Rzeczypospolitej Polskiej na forum organizacji międzynarodowych
i regionalnych;
6) polityka Rzeczypospolitej Polskiej wobec środowisk polonijnych;
7) promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą, w tym polskiej kultury i nauki;
8) prawa człowieka w odniesieniu do polskiej polityki zagranicznej;
9) współpraca Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie międzynarodowych stosunków
ekonomicznych;
10) zagadnienia z zakresu prawa międzynarodowego w odniesieniu do polskiej polityki zagranicznej.

Prace konkursowe należy zgłaszać wyłącznie w wersji elektronicznej przez uczelnię (tzn. praca powinna być wysłana z adresu instytucjonalnego uczelni), w której praca została obroniona, na adres: konkurs.ministra@msz.gov.pl, dołączając:

• opinię recenzenta;
  • opinię promotora;
  • życiorys autora pracy zawierający dane kontaktowe, tj. numer telefonu, adres mailowy i adres do korespondencji.

Dla zwycięzców przewidziane są następujące nagrody:
I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 12 tyś. zł oraz staż w wybranej komórce organizacyjnej MSZ lub placówce zagranicznej Ministerstwa;
II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 8 tyś. zł;
III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 4 tyś. zł. oraz nagrody wyróżnienia.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych

14 October 2022